Pomagamy w walce z Covid-19 - Folding@home
W tym szczególnie trudnym czasie pandemii, wszyscy walczymy z koronawirusem, jak tylko możemy. Od dzisiaj, jako TITAN Polska wspieramy tę walkę, udostępniając zasoby obliczeniowe stacji roboczych naszego Biura Inżynierskiego dla projektu Folding@home.
O co chodzi i jak to może pomóc w zwalczaniu pandemii koronawirusa?
Projekt Folding@Home powstał w 2020 i jest dziełem naukowców z Uniwersytetu Stanforda. Ma on na celu badanie procesu zwijania białek i ich budowy w przestrzeni. Kształt białek wpływa na to, jaką rolę w organizmie mogą pełnić, a nieprawidłowości w ich budowie mogą wywoływać różnego rodzaju choroby, np. Parkinsona czy Alzheimera, a także choroby nowotworowe. Teraz projekt koncentruje się na badaniach białek koronawirusa.
Folding@Home skupia moc obliczeniową komputerów wolontariuszy z całego świata, udostępniających swoje zasoby w postaci mocy procesorów i układów graficznych, łącząc się z uniwersyteckimi serwerami. W ten sposób projekt może korzystać z potężnej mocy obliczeniowej, jaką mogły by dać tylko superkomputery. I ta potężna moc obliczeniowa pomaga właśnie w analizie dynamiki i właściwości białek Covid-19.
Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to Folding@home pozwoli uzyskać wiedzę, jak leki mogą wpływać na wirusa, prowadząc do potencjalnych możliwości leczenia.
Zachęcamy zatem wszystkich do wsparcia projektu Folding@home i ich badań nad Covid-19. Przyłącz się już dziś do drużyny TITAN!
Pobierz F@H: https://foldingathome.org/start-folding/
Dołącz do TITAN Team: #256614
Zalecamy w ustawieniach programu zaznaczenie opcji 'Only when idle', przez co nasze zasoby będą udostępniane tylko podczas bezczynności komputera i nie będą wpływać na codzienną pracę.
Każdy z nas może pomóc w zwalczaniu pandemii koronawirusa. Wystarczy, że udostępnimy część mocy swoich komputerów. Większość nawet nie zauważy różnicy, a razem możemy dokonać wielkich zmian.
Szczegółowe informacje i aplikacja do pobrania znajdują się na stronie projektu. Bardzo ciekawie o projekcie opowiada Dawid, autor Naukowego Bełkotu na swoim kanale, zapraszamy do obejrzenia.